Meediakajastus

23.03.2020

Virumaa museaalid libisevad digimaailma

Virumaa Muuseumide riidekappides valitseb teaduslik-loominguline segadus: esemepärandi digiteerimine keskendub tekstiilikogudele. Pärandipärli tiitlit hakkab kandma keeruka saatusega pruuttekk.


18.05.2017

Muuseumid ootavad hilisõhtusi külastajaid

Laupäeval on juba üheksandat korda üleeestiline muuseumiöö, hilisõhtul on külastajatele tasuta avatud paljud muuseumid, aga ka galeriid, arhiivid, kirikud, mõisad ja looduskeskused.

Tänavu on muuseumiöö teema “Öös on mänge” ning üle Eesti osaleb ettevõtmises 198 suuremat ja väiksemat muuseumi ning muud põnevat paika.


25.04.2017

Politseimuuseumi ehitaja pisteti pokri

Eesti Politseimuuseumi hoov on kui sea songermaa – musta-kollasekirju lindi taga haigutab sügav kraav ning segamini pööratud pinnas. Ehitaja lahkus kolm nädalat tagasi teadmata suunas.


25.04.2017

Muuseum sai linnavalitsuse endise maja omandiõiguse

Reedel allkirjastati notari juures leping, millega läks Rakvere linnavalitsuse vana maja omandiõigus üle sihtasutusele Virumaa Muuseumid. “Saime Tallinna 5 maja täieõiguslikeks omanikeks,” ütles SA Virumaa Muuseumid juht Ants Leemets rõõmsalt ja lisas, et nüüd on sihtasutusel võimalik hakata muinsuskaitsega maja remondi tingimustes kokku leppima.


03.04.2017

Premeeriti linnuse fotokonkursi võitjaid

Laupäeval anti Rakvere linnuses kätte SA Virumaa Muuseumid ja Virumaa Teataja fotokonkursi “Põnev hetk Rakvere linnuses” auhinnad.

Esimese koha omanik koolipoiss Erik Aart ütles, et tema töö “Valguserüütlid” tuli hästi välja ja tema arvates oli foto hea. "See oli omamoodi pilt," lisas 13-aastane Erik Aart.


03.04.2017

Piltuudis: Rakvere linnuses toimus lahing

Täna oli Rakvere linnuses võimalik kaasa elada Põhjasõja-aegsetele episoodidele, mida lavastasid sõjaajalooklubid Peterburist, Narvast ja Rakverest.

Lahing oli võimas: see toimus trummipõrina ja flöödimängu saatel, paukusid suurtükid ja musketid. Kohal oli 20 Rootsi ja Vene mundrites sõjameest, kes taaselustasid 1700. aastal peetud lahingu episoode.


03.04.2017

Rakvere linnuses paukusid musketid ja kahurid

Täna pärastlõunal etendati Rakvere linnuses lahinguepisood üle kolmesaja aasta tagusest Põhjasõjast.

Viis minutit enne programmi väljakuulutatud algust kostis Rakvere linnuse hoovist üsnagi tillukesest kahurist üks võimas kahuripauk, mis tõmbas külastajate tähelepanu just linnuse hoovis peagi lahinguväljana esineva platsi poole. Keset hoovi künka otsas seisid ähvardavalt kaks suurtükki –  üks suurem ja teine väiksem ning just sellest väiksemast oli just tulnud nii kõva pauk, et lõi pupillid laiali. Mis häält see suurem siis veel teha võib?


03.04.2017

Politseimuuseum korraldab messireidi!

Laupäeval Tallinnas toimuval Matkamessil kontrollib politseimuuseum peasissepääsu juures külastajate väsimuse taset ja kriminalistikateadmisi. Vajadusel määratakse rikkujatele ka hoiatustrahve.


22.03.2017

Rakvere linnus valmistub lahinguks!

1.aprillil kell 13 on Rakvere linnuses võimalik kaasa elada Põhjasõja-aegsetele episoodidele, millest võtavad osa sõjaajalooklubid Sankt-Peterburgist, Narvast ja Rakverest.

Lahing toimub trummi ja flöödi saatel ning pauguvad suurtükid ja musketid. “Kohale on oodata kuni 20 Rootsi ja Vene mundrites sõjameest, kes siis taaselustavad 1700. aastal peetud lahinguepisoode” sõnab Rakvere linnuse juht Kaidu Tiirik.


16.03.2017

Politseimuuseumil on uus buss!

Koostöös Politsei-ja Piirivalveametiga sai Eesti Politseimuuseum endale uue väljasõitude bussi, mis alustab juba tänasest sõitu Viljandimaale ja Jõgevamaale.


Tänasest sõidab Eestimaa teedel uus Politseimuuseumi buss Nissan Primastar, mis oli varasemalt kasutusel Politsei-ja Piirivalveametis.


09.03.2017

Virumaa Muuseumite aastakoosolekul valiti aasta töötajaks Angelika Tšeremis

Virumaa Muuseumite aastakoosolek toimus 31. jaanuaril Eesti Rahva Muuseumis. Kokku oli tulnud terve muuseumide kollektiiv, et üheskoos möödunud aastale järele vaadata ning avaldada tänu silmapaistvatele töötajatele.


Aasta töötajaks kuulutati aga muuseumipedagoog Angelika Tšeremis. “Olen alati oma töös andnud endast parima, kuid ei uskunud, et saan sellise tänu osaliseks. Aasta töötaja preemia saamine oli minu jaoks täiesti ootamatu ning olen selle eest väga tänulik” sõnab Angelika Tšeremis.

 


26.02.2017

Kevadel Palmsesse teatrisse – “Kaera Jaan ja kadunud lambad”!

Alates maikuust etendatakse Palmse mõisas näitemängu “Kaera Jaan ja kadunud lambad”, mille lavastajaks on Ivo Eensalu.

Näitemäng räägib Palmse mõisahärrast ja tema kaunist tütrest Kyttist, keda mängib Nele Liis Vaiksoo. Tarvo Kralli kehastatud mõisahärrat kohutab tõsiasi, et lambad hakkavad kaduma. Õnneks on lahendus olemas mõisamaile ilmunud Kaera Jaanil, näitlejaks Maarius Pärn, kes oma pillimänguga lambad tagasi toob.