Kohtumisõhtu Peeter Vähiga

Peeter Vähi
Kuupäev
Tegevuskoht
Sagritsa muuseum- Kalame talu Karepal

17. juuni õhtul kell 18.00 kohtume Sagritsa Muuseumis Karepal heliloojast rännumehe Peeter Vähiga. Kohtumisõhtu on prii sissepääsuga.

Püüdsime Peetrilt uurida, mis on tema jaoks esmane ning tähtsam, kas muusika ja helilooming või reisimine ja suhtlemine kaugete rahvastega. Nagu karta võiski – me ei saanud üheselt selget vastust … Selleks, et koguda loomingulist inspiratsiooni, et võtta mitmeks kuuks end vabaks kodustest tegemistest-toimetustest, et avastada laulutekste eksootilistes keeltes, et täiendada oma kollektsiooni Aasia või Aafrika pillidega, selleks peab Peeter mitmeteks kuudeks pühkima jalge alt Eestimaa tolmu. Nõnda on kodust eemal sündinud “Antarctic Concerto”, Aafrika initsiatsiooniriitus “Müstilisel Kaydara-maal”, tiibetikeelne kantaat “Ülim vaikus” ja mitmed teised heliteosed.
Kuid lisaks muusikalistele kompositsioonidele jõuavad koos heliloojaga koju ka atraktiivsed fotod, eksootilised audio- ja videosalvestised, detailsed kirjalikud ülestähendused ja kordumatud muljed (mis nii mitmelgi puhul on hiljem vormistatud raamatuteks või TV-sarjadeks). Sellest kõigest täpsemalt www.peetervahi.com.

Vestlus muusikuga saab olema interaktiivne, see tähendab, et publikul on võimalus esitada küsimusi, öelda repliike või koguni vastu vaielda. Muuseumi õue paigaldatakse vaid üheks õhtuks valik Peeter Vähi fotosid erinevatest näitusekomplektidest. Ja koju ei pea minema tühjade kätega, võimalus on omandada heliplaate, reisiraamatuid, fotosid.