Jõulupärja töötuba Rakvere linnakodaniku majamuuseumis

Jõulupärja töötuba Gerli Heek
Kuupäev
Tegevuskoht
Rakvere linnakodaniku majamuuseum

Ootame huvilisi 8. detsembril kell 17.30 Rakverre jõulupärja töötuppa, kus valmivad kaunid pärjad, mida koju uksele riputada või kingipakki mahutada. Töötuba juhendab kuldsete kätega lilleseadja Gerli Heek. Töötuba on ideaalne viis veeta aega sõbraga, ema ja isaga või kaasaga - koostegemise rõõm.

Juhendaja Gerli on särasilmne ja sõbralik ning armastab luua ilu ja rõõmustada meeli. “Laseme fantaasial lennata ja meisterdame koos imelised jõulupärjad!” - Gerli.

Töötuba toimub Rakvere linnakodaniku majamuuseumis, Pikk tn 50 teisel korrusel, kuhu võib kaasa võtta ka lapsed, sest muuseumi Musta kassi pööning pakub ühes suure nukumaja ja mänguasjadega pere pisematele palju mängulusti.

Kohad on piiratud!

Töötoas osalemise hind : 35€, mis sisaldab erinevat taimmaterjali, kaunistusi, juhendamist.
Kestvus: ca 2,5h.

Osta pääs töötuppa e-poest: https://pood.svm.ee või kirjuta angelika@svm.ee.

 

Nii jõulupuu kui -pärja loomise traditsioon sai alguse põhja- ja idaeurooplaste seas 16. sajandil Saksamaal kui metsast toodud kuuskedelt võeti maha alumisi oksi ning minemaviskamise asemele põimiti neid pärga ja kaunistati välisuksi. Olulisemaks materjaliks kasutati igaihaljaid puid, sest igihaljastesse puudesse suhtuti imetluse ja aukartusega ning need elasid kenasti talve karmuse üle. Ümar kuju kandis edasi aga sõnumit igavesest elust ja usust.