Rakvere linnakodaniku majamuuseum

LK 1

Tule ja sa näed, kuidas elati rohkem kui 100 aastat tagasi!

Elu ilma elektrita, kanalisatsioonita ja internetita - tundub võimatuna? 18. sajandist pärinevas elamus elanud käsitöömeistrid said selleta hakkama! Kohapeal saab tutvuda rohkem kui 100 aasta taguse elutoa, magamistoa, söögitoa ning köögiga ja maja teisel pool asuvas 1930. aastate korteri sisustusega. 

Hoovimajas asub väike kingsepa töökoda, kus on võimalik õppida kingsepatööd ning pesuköögis pesupesemist ilma pesumasinata.

Linnakodanikumuuseumi teisel korrusel ootavad Musta kassi pööning ja Karupoeg Otto töökoda, kus on võimalik pidada sünnipäevi ja seminare. Lastele pakume seal põnevaid ja harivaid haridusprogramme.


Aadress: Pikk 50, Rakvere. 

MUUSEUM on 13.01 ja 16.01-28.02 SULETUD. 

Ettetellimisel avatud: 58558825

Pilet täiskasvanule 4€ Õpilasele/eakale 3€ Perepilet 6€

Gruppidele ettebroneerimisel! Tel: 58558825
 

MEIL ON VÕIMALIK ISESEISVALT MUUSEUMIS SEIGELDA ELEKTROONILISE GIIDI ABIL

Elektrooniline giidisüsteem pakub iseseisvat ja sisukat külastuskogemust nii kohalikele kui ka välismaalt saabuvatele muuseumisõpradele. 

Elektroonilise giidi peamisteks märksõnadeks on innovaatilisus, kasutajasõbralikkus ning lihtsus nii külastaja kui ka muuseumitöötaja seisukohalt. Innovaatilisus seisneb selles, et loodav lahendus ei eelda eraldi tehniliste seadmete soetamist või allalaadimist, vaid külastaja kasutab elektroonilist giidi QR-koodi abil enda telefonis või tahvelarvutis.

Muuseumis liikudes tuleb jälgida ruumides ja eksponaatide juures olevaid numbreid ning neid puudutav info on kergesti leitav elektroonilisest giidisüsteemist. Kõigest huvipakkuvast saab elektroonilisest giidist lugeda või kuulata Google Text-to-Speech kõnesüntesaatori abil. Elektrooniline giid on kõikides muuseumites eesti, vene, inglise, soome, saksa, läti ja leedu keeles.   Loe rohkem pressiteatest.

Kontakt:

Angelika Tšeremis

Muuseumipedagoog

angelika@svm.ee

Telefon:  +3725788 0729

 

 

Katrin Linask

Rakvere linnakodaniku majamuuseum


Telefon +372 54110426

AJALUGU

 

Meie linnakodaniku korteris on püütud näidata tüüpilist, keskmise jõukusega bürgeri elu 20. sajandi alguses. Maja on ehitatud 18. sajandi keskel. Siin on elanud käsitöölised: rätsep, sadulsepp, parkal, tõllassepp.

Esimene teadaolev omanik oli rätsep. 19. sajandi I poolel elas siin sadulsepa ja parkali, 19. sajandi II poolel tõllassepa pere. 1877–1975 kuulus maja kondiitermeister Adolf Sidronile ja tema järglastele.

Maja keskel on suur mantelkorsten. Ühel pool on sisustatud 19. saj lõpu – 20. sajandi algusaastate eluruumid – elutuba, magamistuba, söögituba, köök. Teisel pool on võimalik tutvuda 1930. aastate korteri sisustusega.

Hoovimajas on väike kingsepa töökoda ning pesuköök.