Klaaspärlid Palmses

Balanas Sisters

Kontserdisari KLAASPÄRLID PALMSES
Alates novembrist 2020 iga kuu teisel laupäeval Palmse mõisas

Pääsmed kontserditele saadaval PILETILEVIS!

 

Uhiuus, Palmse mõisa ja Klaaspärlimängu koostöös sündinud kontserdisari „Klaaspärlid Palmses“ teeb väärika avangu, tuues publiku ette ühe väljapaistvama rahvusvahelise Euroopa muusikakollektiivi Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer). Kremerata tasemest räägib The New York Times, Grammy-auhind, plaadistused Deutsche Grammophoni ja ECMiga, ning muidugi sellised koostööpartnerid nagu Martha Argerich, Jevgeni Kissin, Vadim Repin, Yo-Yo Ma, Vladimir Ashkenazy, Christoph Eschenbach, Kent Nagano, Sir Simon Rattle jt.

● L 14 november 2020 kell 19
AASTAAJAD
Kremerata Baltica & Daniil Bulayev (viiul, Läti)
Vivaldi, Vasks, Vähi

Kremerata Baltica

Wunderkind“-viiuldaja Daniil Bulayev (sünd 2004) … raske on leida sobivaid sõnu … Ta on andnud kontserte alates viidendast (!) eluaastast, 8-aastaselt tegi soolokontserdiga debüüdi Moskva Konservatooriumi Suures Saalis. On esinenud solistina orkestritega nagu Moskva Virtuoosid, Sinfonietta Riga, Salzburg Chamber Soloists, Archi De Sono, Mitteleuropa Orchestra, Kaunase Linnaorkester, Liepāja Sümfooniaorkester, Moskva Noorte Kammerorkester, Moskva Riiklik Sümfooniaorkester, Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester, Läti Rahvusooperi Sümfooniaorkester, Armeenian Rahvuslik Sümfooniaorkester, Macao Orkester … Ta on esinenud festivalidel Lätis, Leedus, Argentinas, Belgias, Armeenias, Šveitsis, Itaalias, Macaos, Hiinas. 

Vivaldi. Aastaajad, Talv. Kremerata Baltica. Live, fragment KUULA SIIT

● L 12 detsember 2020 kell 19
ENTER DENTER
Kristjan Randalu & Klaaspärlimäng Sinfonietta
Naissoo, Tamberg, Vinter, Kikerpuu, rahvamuusika

Kristjan Randalu
Glasperlenspiegel

Kontserdisarja „Klaaspärlid Palmses“ teine kontsert esitleb pianist Kristjan Randalu humoorikat ja särtsakat kava „Enter Denter“, mis on inspireeritud paljudele tuttavast ja armastatud lastelaulude TV-saadetest „Entel-Tentel“ Loe edasi..

● L 9 jaanuar 2021 kell 19
VANA-VENE JÕULUMUUSIKA
Orthodox Singers

Uue aasta esimese kontserdiga Palmse mõisas teeb kontserdisari „Klaaspärlid Palmses“ kummarduse vene jõulude muusikalistele traditsioonidele, andes ühelt poolt suurepärase võimaluse Eesti vene kogukonnale oma kultuuri ehedate muusikapärlitest osa saamiseks, teisalt pakkudes ka teistele kuulajatele põneva sissevaate vana-vene jõulumuusika pärandisse. Loe edasi...

Orthodox singers
Balanas sisters

● L 13 veebruar kell 19
Balanas Sisters
Glière, Ravel, Vasks, Händel

Möödunud sügisel hoo sisse saanud kontserdisarja „Klaaspärlid Palmses“ uue juveelina astub veebruari teisel laupäeval Palmse mõisa saalis üles duo Balanas Sisters, rõõmustades publikut kaunikõlalise kammermuusikaga. Lätist pärit õed Kristīne (viiul) ja Margarita (tšello) Balanas on teinud kiire rahvusvahelise tähelennu nii solistidena kui ka duona ning pälvinud tähelepanu ja kriitikute kõrge tunnustuse revolutsiooniliste ideede ning värske lähenemise eest klassikalisele muusikale. Balanas Sisters on lummanud publikut sellistes maailmakuulsates saalides nagu Carnegie Hall, Laeiszhalle, Walt Disney Hall ja Berliner Philharmonie, samuti on kõnekas õdede koostööpartnerite nimekiri: Anne-Sophie Mutter, Sir Peter Maxwell Davies, Trevor Pinnock, Murray Perahia jpt. Viiuldajast õde Kristīne on korra ka varem Eestit külastanud, soleerides Kremerata Baltica eesTartus festivalil Klaaspärlimäng.
Duo romantismihõngulises Palmse kontserdi kavas leiab vihjeid nii barokiajastule kui ka impressionismile, samuti kõlab Pēteris Vasksi püha Teresale Ávilast pühendatud mõtlik ja sugestiivne teos „Castillo interior“.