VT: Altja kõrtsihoone saab suve lõpuks uue rookatuse

Altja kõrtsi katus

Foto: Marianne Loorents

Virumaa Teataja:

Altja kalurikülas on poole peale jõudnud kohaliku kõrtsi rookatuse väljavahetamistööd. SA Virumaa Muuseumid haldusalasse kuuluv hoone pole esimene, mis seesugust iluprotseduuri läbib, ega ilmselt ka mitte viimane.

Sihtasutuse juhatuse esimehe Ants Leemetsa sõnul on uue katuse saanud nii vanad Altja võrgukuurid kui ka Karepa Kalame talumuuseumi ait.

Leemetsa väitel on nii juba lõpetatud kui alles pooleliolevad tööd tehtud väga korralikult. “Meil on siin Eestis piisavalt häid firmasid, kes selliseid töid teevad. Näiteks Altja kõrtsi katuse kallal töötab kolm kuni neli meest ja töö võtab aega ligikaudu paar kuud. Kiirusest märksa olulisem on töö kvaliteetne tulemus,” nentis Leemets.

Uus kõrtsikatus võiks eelduste kohaselt vastu pidada umbes sada aastat. Vana väljavahetamiseks oli kindel põhjus: juba kolm korda on vihm läbi katuse sadanud, ent lekkekohti oli keeruline kindlaks määrata. “Kõik katused asendatakse alati vaid tungivast vajadusest lähtudes,” kinnitas Leemets. Altja kõrtsi projekti maksumuseks hindas ta 25 000 eurot ilma käibemaksuta ... loe edasi Virumaa Teatajast.