Haridusprogrammid

2019/2020 õppeaasta Rehbinderi majas

Kestvus
terve õppeaasta
Tegevuskoht
Tallinna 5 Rakvere

Krahv Gustav Dietrich von Rehbinderile kuulunud ja hiljem linnavalitsuse ametihoone rolli täitnud majast on saanud uhke ja huvitav näitustemaja!

Millised on Virumaa Muuseumide erilisemad muuseumivarad? Kuidas toita ära 9,5 miljardit inimest aastal 2050? Millised on Meie, Robotid? Neile küsimusete leiate Rehbinderi majast vastused. Tuginedes meie maja näitusele ja lähtudes põhikooli riiklikust õppekavast on meil koostatud erinevad haridusprogrammid.

 

Programmid Rehbinderi majas: 4 EUR

Väljasõiduprogrammid: 4 EUR Korraga kuni 40 lapsele (ühel päeval võimalik tellida kuni kolm programmi). Lisandub transport 10.- eurot 100 kilomeetri kohta (Rakvere-sihtkoht-Rakvere).

Programme on võimalik tellida eesti, vene ja inglise keeles.

 

Programmide tellimine:

Vivian Lepa Rakvere müügikoordinaator

+372 5393 0957 vivian@svm.ee

Asume Rakveres, Tallina 5, sissepääs Õllepruuli 4, Rakvere.

Väljasõiduprogrammid

Kestvus
1 H
Tegevuskoht
kokkuleppel

TERVISLIKU TOITUMISE PROGRAMM

Sihtgrupp: 4-25 aastased

Räägime, mis on tervislik toit. Milline on õige toitumine ja toidupüramiid. Uurime, kuidas toimub seedimine ja mis meie kehas toimub, kui seedeelundkond oma tööd teeb. Osalejad saavad tutvuda kaasa võetud torsoga (tutvuda erinevate elunditega), näha kui pikk on soolestik.

Arutleme keskkonna probleemide teemal ja leiame lahendusi, kuidas toidukasvatamine ja tootmine muuta jätkusuutlikumaks ja keskkonnasäästlikumaks. Räägime puhta vee tähtsusest ja selle hoidmisest. Leiame vastuse küsimusele, kas meie poodide lettidel olev toit on kõik tervisele kasulik?  Teises programmi osas maitseme tuleviku toitu! (valgurikkad putukad).

 

ROBOOTIKA PROGRAMM

Sihtgrupp: 4-25 aastased

Räägime robootika ajaloost, vaatame ja katsume erinevaid vanu ajameid ja tutvume sellega mis on roboti sees. Milline ja kui kiire on olnud robootika areng maailmas ja Eestis? Millised robotid on meie ümber praegu? Arutleme tänapäevaste robotite üle ja mõtleme millised robotid on kasutusel erinevates eluvaldkondades. Kuhu edasi? Milline on tulevik ja milline võib olla meie maakera tulevik kui tehnoloogia nõnda edasi areneb?

Teises programmi osas tutvume robotitega ja õpime nendega mängima.

 

Programmi tellimine:

Vivian Lepa Rakvere müügikoordinaator

+372 5393 0957 vivian@svm.ee

Muuseum ja museaal - mis need on?

Kestvus
1H
Tegevuskoht
Rehbinderi maja

Sihtgrupp: 7-14 aastased

Tutvutakse vanade asjade näitusega- raha, kirikuasjad, relvad ja sadu aastaid  vanad asjad. Selgitatakse kuidas asjad sattunud muuseumisse, kuidas neid hoitakse ja miks peame asju muuseumis hoidma. Räägime inimeste mälust ja kas on võimalik toime tulla minevikku tundmata. Teises osas toimub grupitöö, kus lapsed püüavad ära arvata, milleks erinevaid esemeid vaja on ja miks muuseum neid säilitab.

 

Programmi tellimine:

Vivian Lepa Rakvere müügikoordinaator

+372 5393 0957 vivian@svm.ee